Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Yatalak hastamıza bakıcı aranıyor

Yatalak hasta bakımı, uzun soluklu ve zorlu bir süreçtir, bu yolda, 29 yıllık kurumumuz, ihtiyacı olan tüm yakınlarınız için, can yoldaşı olacak, yatalak hastamıza bakıcı aranıyor diyen, tüm ailelerin yanındadır.

Hastanede tedavi süreci bitmiş ya da bundan sonraki süreçte evde hasta bakıcısı yardımı alarak, tedavisine devam eden hastalarınız için, profesyonel yatalak hasta bakıcısı hizmeti vermekteyiz.

Yatalak hastamıza bakıcı aranıyor

Yatalak hastamıza bakıcı aranıyor diyen ailelerin, hasta bakıcısı ile ilgili dikkat etmesi gerekenler;

 • Tecrübeli, referanslı, vicdanlı, saygılı yatalak hasta bakıcısı olmalıdır.
 • Özel yaşantısında problemsiz, güvenlik araştırmamızdan başarıyla geçmiş, gerekli sertifika ve belgelere sahip, yatalak hasta bakıcısı olmalıdır.
 • Hastanızı sahiplenip, sevecen bir şekilde kişisel ihtiyaçlarında yardımcı olacak
 • Alzheimer yatalak hasta bakımı , demans yatalak hasta bakımı ,parkinson yatalak hasta bakımı, felçli yatalak hasta bakımı gibi gereksinimleriniz için sabır, titizlik, hijyen, deneyim ve süreklilik şarttır.Bu tür önemli teşhisteki hastaların kesinlikle evde hasta bakım hizmeti alarak, profesyonel yatalak hasta bakıcısından hizmet alması gerekir. Yatalak hasta bakıcısının, hastanın teşhisi ve tedavisi konusunda tecrübeli olması gerekir.
 • Hasta bakıcılığını meslek olarak gören, işini severek yapan, yaşlılar ve hastalarla ilgilenmekten keyif alan profesyonel kişilerden hizmet almalısınız.
 • Yatalak hasta bakımı yaparken, hastanın ihtiyaçlarına fiziksel cevap verebilecek bilgi sahibi bir hasta bakıcısı olması çok önemlidir.

Yatalak hasta bakıcısının başlıca görevleri;

 • Hastanın kendi kendine yeterlilik durumuna göre ya da, sağlığının nasıl bir süreçte olduğuna bağlı olarak, evde yatalak hasta bakım hizmeti verirken, aile yakınlarını doğru yönlendirmek, yatılı hasta bakıcısı veya gündüzlü hasta bakıcısının başlıca görevidir.
 • Hastanın günlük yaşam aktivitelerinin desteklenmesi , beslenme desteği , kişisel temizlik yardımı ,Tuvalet , banyo , giyinme, soyunma desteği ,hastanın durumuna göre yatış pozisyonunu ayarlaması , hasta odasının aydınlık ve havalandırılmış olup olmadığını kontrol edilmesi ,yatalak hasta bakıcısı görevleridir.
 • Yatalak hasta bakıcısı, acil durumlarda ilkyardım kurallarını uygular, hastanın normal dışı her durumundan, hastanın doktorunu ve aile bireylerini bilgilendirir.
 • Yatalak hasta bakıcının en önemli sorumluluğu da, hastanın kullanması gereken ilaçları düzenli ve dikkatli vermesidir.
 • Hastanızın yaşam fonksiyonları tamamen bozulmuş ve makineye bağlı şekilde ise, hastaya evde hemşire hizmeti,  gibi hizmetleri profesyonel ellerden alabilirsiniz.

Yatalak hasta bakım kuralları;

 • Hastanın, beslenme dengesi ve beslenme hijyeni, ağız ve diş temizliği, saç ve tırnak bakımı., göz ve kulak bakımı yapılması.
 • Hastanın bilinci kapalı ise, enfeksiyon kapması ve vücudunda yaralar oluşmasını engellemek için dikkatle, özenle bakımı ve temizliği yapılması.
 • Giyinme – soyunma, etek traşı, sakal traşı (erkek hastalar için) ihtiyacının karşılanması, banyo ve kısmi vücut temizliği, hareket ettirilmesi, hafif egzersiz ve pozisyon değişikliği, masaj,  güvenliğinin sağlanması, bazı fizik hareketlerini yaptırması
 • Bilinci açıksa, iletişim becerilerini kurma faaliyetlerinin yerine getirilmesi, dış dünya ile ilgisinin taze kalması, yaşamdan kopmaması, huzurlu ve anlayışlı bakımının yapılması.
 • Odasının, kıyafetlerinin, kullandığı makinelerin ve yatağının temizliği gibi


Yatalak hasta bakımı hizmeti veren, insan kaynakları kurumumuz, yatalak hastamıza hasta bakıcı aranıyor, ihtiyacında olan hasta yakınları için bilgiler vererek, yolunuzda kılavuz olmaya çalıştık. Tecrübe, birikim, sorumluluk duygularıyla, hasta bakımı hizmeti alabilmeniz için, en iyisi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
05.04.2019

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.