Yatalak Hasta Bakıcısı Hizmeti

Bireyler bir çok sebeple yaşamlarının herhangi bir dönemlerinde hastalanabilir, felç geçirebilir, sakatlanabilir ya da yatağa bağımlı bir şekilde hayatını sürdürmek zorunda kalabilir. Yatağa bağımlı şekilde hayatının geri kalanını geçirme düşüncesi  her insan için dayanılmaz üzüntü veren bir durumdur. Bir başkasına bağımlı olduğu için kendini rahatsız, suçlu  hissedebilir.

Bu doğrultuda yapılacak uygulamalarla hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve onlara can yoldaşı olabilecek; problemlerini en aza indirmek için yaşlı bakımı, hasta bakımı hizmeti vererek biz, hasta bakıcısı ajansı, İnsan Kaynakları olarak her zaman siz değerli ailelerimizin yatalak hasta bakıcısı hizmeti ile yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Yatalak Hasta Bakıcısı

Bu bireyler bilinci açık ya da bilinci kapalı olarak sınıflandırabiliriz. Yatağa bağımlı (yatalak hasta) hastaya uygulanan bazı bakımları sizin için araştırdık. Şöyle sıralayabiliriz; her gün yapılması gereken yemek yeme, ağız, saç, kulak; bilinci kapalı ise göz enfeksiyonunu engellemek için dikkatlice ve özenle göz bakımı temizliği yapılır. Giyinme, tuvalet ihtiyacının karşılanması, banyo ve kısmi vücut temizliği, hareket ettirilmesi, hafif egzersiz ve pozisyon değişikliği, masaj.  Güvenliğinin sağlanması; iletişim becerilerini kurma faaliyetlerinin yerine getirilmesi, odasının ve yatağının temizliği; mümkünse hastanız için havalı yatak, havalı yastık kullanmasını sağlayın (sünger yatak tercih etmeyiniz). 

Yatalak hasta bakıcısı ya da yaşlı bakıcısı olarak hizmet eden yardımcı bakıcı ile ilgili olarak;

en önemli sorumluğu hastanın kullanması gereken ilaçları düzenli ve dikkatli vermesidir. Ayrıca doktorunuzun uyarılarını ve önerilerini dikkatle uygulamak zorundadır. Bunun dışında yatalak hasta bakıcısı hizmeti  verirken dikkat etmesi gerekenler; hastanın temasta olduğu yatak, çarşaflar, tekerlek sandalyesi , odasının kapısı,penceresi,halısı, kullandığı tuvaleti ve klozeti farklı bezlerle temizlenmesini önerebiliriz.

Yatağa bağımlı hastaların bakımını komşu ya da tanıdıkla çözemezsiniz. Hastanın sadece günlük ihtiyaçlarını karşılamak yetmez. Yatağa bağlı hasta bakımı ile ilgi bilgi ve tecrübeye sahip hasta  bakıcısı veya yaşlı bakıcısı ile çalışmanız gerekir. Daha önceki işlerinde bu tarz, yaşlı bakımı, hasta bakımı yapmış, referans verebilen ve  çalıştığı ailelerle görüşebileceğiniz  tecrübeli yatalak hasta bakıcısı araştırmalısınız.

*Hastanızın yaşam fonksiyonları tamamen bozulmuş ve makineye bağlı şekilde ise; evde yatalak hasta bakıcısı hizmeti, yoğun bakım hemşiresi, hasta bakıcı hemşire, hasta bakıcısı, hemşire, evde yaşlı bakımı, alzheimer hastasına bakıcısı, demans hasta bakıcısı, Parkinson hastası bakıcısı  gibi hizmetleri profesyonel ellerden alabilirsiniz.

Unutmayın, yaşlıların ve hastaların güneşe olduğu kadar, sevgiye de ihtiyaçları vardır. Kurumumuz yatalak hasta bakıcısı hizmeti için yatalak hasta bakıcısı firması olarak; hasta bakıcısı  uzman danışmanlık hizmeti ve eleman portföyüyle yardıma hazırdır. Hasta bakıcısı arıyorum veya yaşlı bakıcısı arıyorum diyorsanız hizmete hazırız.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?