Yaşlıya Yabancı Uyruklu Bakıcı

Yaşlıya yabancı uyruklu bakıcı seçimi yapmadan önce, size en uygun olanının, yatılı yabancı uyruklu yaşlı bakıcı mı? yoksa gündüzlü yabancı uyruklu bakıcı mı? olduğunu tespit etmelisiniz.

Ayrıca
yabancı uyruklu bakıcı için planladığınız iş tanımını, öncelik olarak yaşlı bakımı olduğunu belirleyip, yaşlıdan artan zamanlarda ev işlerine yardımcı olmasını da isteyebilirsiniz.

Bakıcınızın,  yabancı uyruklu yaşlı bakıcısı olması durumunda, yaşlı bireyin hayatında olumsuz herhangi bir etkisi olmaması için, işe başlamadan önce aile bireyleri ve yabancı bakıcı adayı ile görüşme esnasında, birebir görüşme yaparak, Türkçeyi düzgün kullanma becerisine sahip olması ve anlaşılır olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yaşlıya Yabancı Uyruklu Bakıcı

Yaşlıya yabancı uyruklu bakıcı seçerken;

Yaşlılar belli bir yaştan sonra alışkanlıklarını değiştiremez ve bunlara uyum sağlanması konusunda da inatçıdırlar.

Kendi aile kültürüne uygun hal ve davranışlarda bir yaşlı bakıcısı ile yaşamayı isterler. Yaşlı yanına yabancı uyruklu bakıcı, sizin gelenek, göreneklerinize, örf ve adetlerinize uygun yapıda olması çok önemlidir.

Yaşlı yanına yabancı uyruklu bakıcı almaya karar verdiğiniz zaman, ilk dikkat edeceğiniz madde olarak, tecrübeli yaşlı bakıcı ve referanslı yaşlı bakıcı diyebiliriz.

Yani
referanslı yabancı uyruklu bakıcı kimde çalıştığı, ne iş yaptığı (işin içeriği), kaç sene çalıştığı, neden işten ayrıldığı gibi soruları, mutlaka referans verecek kişi ile görüşmeniz ve yaşlıya yabancı uyruklu bakıcı hakkında bilgi almanız çok önemli bir detaydır.

Yabancı uyruklu bakıcı nasıl olmalıdır?

En önemli ve değerli özellikler, uyumlu ve sabırlı olmasıdır. Yaşlı bireyleri seven, onlarla vakit geçirmekten hoşlanan, yaşlının uyku, yemek ve ilaç saatlerine özen gösteren, yakın – sıcakkanlı, sosyal, sevecen, pozitif enerjili, eli yüzü düzgün, sigara kullanmayan, kişisel temizliğine özen gösteren, samimi, dürüst, sabırlı ve dikkatli kişiler yaşlı bakımı sorumluluğu almalıdır.

Yaşlı bakımına engel oluşturacak düzeyde,
yaşlı bakıcısı elemanı ruhsal, bedensel ve işe devamsızlığıyla ilgili herhangi bir hastalığı olmamalı, yaşlının hem sözel, hem de bedensel tepkilerini anlamalı, uygun yanıtlar verebilmeli ve uygulamalıdır.   

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak; yaşlı bakımına yabancı uyruklu bakıcı adayları ile mülakat esnasında dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz.

Bu esnada kimlik fotokopisini alıyoruz (oturma izni ya da çalışma izni), ev adresinin tam olmasına özen gösteriyoruz; Ayrıca sağlık testi yaptırabilirsiniz (ücretini karşılayarak), referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat ediyoruz.

Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli; yabancı uyruklu bakıcı adaylarımızdır.

Yaşlılarımıza
evde bakım hizmetini verecek bir yaşlı bakıcı bulmak oldukça zordur.

Bu zorlu süreçte siz de; anneme, babama, anneanneme, babaanneme, dedeme can yoldaşı, güvenilir, referanslı,
yaşlıya yabancı uyruklu bakıcı arıyorum diyorsanız; bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Deniz KILIÇ
08.01.2021

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?