Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Yoğun Çalışan Yaşlı Yakınları için Yaşlı Bakıcısının Avantajları

Annenizin,  babanızın, dedenizin veya diğer yakınlarınızın size ihtiyaçları olabilir, fakat onlarla yeteri kadar ilgilenmek için, zamanınız veya imkanınız olmadığında, yoğun çalışan yaşlı yakınları için yaşlı bakıcısının avantajları ndan faydalanabilirsiniz.

Yaşlı bireylerin bakımları, genellikle eşinin, çocuklarının veya yakınlarının sorumluluğundadır. Bunun dışında günümüzde, çeşitli sağlık sorunları ile yaşayan veya bakıma muhtaç olan yaşlılar, ihtiyaçlarının karşılanması için, daha çok yakınlarının girişimiyle yaşlı bakıcısı arayışına girmektedir.

Yaşlı Bakıcısının Avantajları Yoğun Çalışan Yaşlı Yakınları için

Yaşlı bakıcısının avantajları nelerdir ?

* Yaşlının sağlıklı beslenmemesi için, düzenli taze yemekler pişirerek, yemesini yaşlı bakıcısı sağlar.
* Yaşlının kişisel bakımını yaşlı bakıcısı sağlar.( Kıyafetlerinin muntazam değişimi, yıkanması ve düzeni)
* Yaşlı bireyin ilaç takibini tecrübeli yaşlı bakıcı harfiyen yerine getirir. (Yaşlının kullandığı ilaçlar var ise, doktorunun talimatlarına uygun olarak düzenli bir şekilde alınmasının takibi)
* Evde günlük temizliğin yapılmasını yaşlı yardımcısı yönetir. (Yataklar toplanacak, çamaşırları yıkanıp ütülenecek, bulaşık makinesi boşaltılacak, süpürme, silme, toz alma vs )
* Özellikle, yürüme güçlüğü çeken veya kısmi felçli yaşlılar için, banyo ve tuvalet yardımı yapmasına referanslı yaşlı bakıcı destek verir.
* Evin alışverişi ve ihtiyaçlarını, yaşlı yardımcısı üstlenir. (mutfak eksiklerini görecek ve erzak siparişi konusunu yönetecek şekilde)
* Yürüyüş, egzersiz, sosyal hayat gibi, günlük aktivitelerinde, güvenilir yaşlı bakıcı her daim yaşlının yanında olur.
* Ev ortamı ve sosyal hayatında ihtiyaçları doğrultusunda destek verebilecek

Yaşlı bakıcı ihtiyacı;

Uzun süreli ve kesintisiz olarak, yaşlı bakımı hizmeti verilmelidir, çünkü sık yaşlı bakıcı değişikliği, yaşlının ruhsal ve duygusal durumunu, olumsuz yönde etkileyebilir. Portföyümüzde bulunan, yaşlıya yardımcı bayan bakıcılarımız sizin ihtiyacınız doğrultusunda, yatılı Yaşlıya Yardımcı Bayan – Haftada 1 gün 24 saat izinli, gündüzlü Yaşlıya Yardımcı Bayan – Hafta içi 5 gün/ İhtiyacınız doğrultusunda cumartesi yarım gün ya da tam gün şeklinde çalışabilecek, siz değerli ailelerimiz için, yaşlıya yardımcı bayan elemanlarımız mevcuttur.

Yoğun çalışan yaşlı yakınları için yaşlı bakıcısının avantajları olarak, sizlerle önemli bilgiler paylaşmaya çalıştık. Yaşlınızı, kendi annesi, babası ve bir yakını gibi sahiplenip koruyacak, güvenliğini sağlayacak, yaşlı bakımını severek yapan, profesyonel yaşlı bakıcılar ile çalışmak isterseniz, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Deniz KILIÇ
05.09.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.