Yaşlı bakıcısı ücretleri 2020

Yaşlılarımızın belli bir yaştan sonra, bakıma, ilgiye ve yaşam desteği almaya ihtiyaçları doğar. Yaşlı yakınlarının, bu konuda güvenecekleri bir destek elini tutmaları gerektiğinde, bizler 28 yıllık evde yaşlı bakıcısı hizmetleri olarak, yanlarındayız. Bu haftaki yazımızda, yaşlı bakıcısı arıyorum diyenlere, hem önemli ipuçları, hemde yaşlı bakıcısı ücretleri 2020 hakkında ortalama bütçeleri sizlere aktarmak istiyoruz.

Yaşlı bakıcısı ücretleri 2020

Yaşlı yakınları, öncelikle şunları bilmeleri gerekir; 

Evde yaşlı bakıcısı hizmeti almak, 2 şekilde olabilir. Birincisi, yatılı yaşlı bakıcısı hizmeti, ikincisi ise, gündüzlü yaşlı bakıcı hizmetidir. Bizlerin tavsiyesi, yaşlının evinde yatılı bir bakıcının kalması için koşulları uygunsa, yatılı yaşlı bakıcısı işe almalarıdır. Çünkü, yaşlının gecede yalnız kalmaması, hem can güvenliği için (ev kazaları, düşme ve ani oluşabilecek komplikasyonlar), hemde yaşam kalitesinin artması açısından çok önemlidir.

Yaşlı bakıcılığı da bir meslektir. Yaşlı bakımını sabırlı, uyumlu ve tecrübeli yaşlı bakıcılar yapabilir. Etraftan, çevreden bulduğunuz kişilere güvenebilirsiniz, fakat yaşlı için önemli olan, tecrübeli elden destek almaktır. Kısacası, yaşlı bakıcısı kesinlikle, daha önce bu işlerde çalışmış, referanslı yaşlı bakıcısı olmalıdır.

Yatılı yaşlı bakıcısı ücretleri 2020;

3000 tl – 3500 tl – 4000 tl aralığında değişir. Bu değişimin nedeni, tecrübeli yaşlı bakıcının, tecrübesinin yıl bazında çokluğu ve varsa eğitimidir. Haftanın bir günü 24 saat izin kullanıp, seyahat engeli olmayan bakıcılardır. Yaşlının beslenmesi, ilaç kullanıyorsa ilaç takibi, yaşlının temiz bir ortamda yaşaması için, ev işlerine yardımcı olur. Yaşlı ile uyum içinde ve tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, birlikte bir yaşam arkadaşlığı yapar.

Gündüzlü yaşlı bakıcısı ücretleri 2020;

Gündüzlü çalışan yaşlı bakıcılarda, ücretler 3000 tl – 3500 tl civarındadır. Bu ücretler, haftanın 5 günü, haftanın 6 günü, çalıştığı mesai saatlerine göre farklılık gösterir. Yukarıda saydığımız, yatılı bakıcı ile aynı işlerden sorumludur.

Yaşlılarımız hassas ve kırılgandır. Bazı kemikleşen alışkanlıklarına saygı duymak ve anlayışla karşılamak onları daha mutlu edecektir. Fakat sağlığı için uygun olmayan durumları, iyi bir iletişimle ve rahatsız etmeden yapılmalıdır. Bazı teşhisi konmuş rahatsızlıklarda, anlayışlı, sabırlı ve itina ile davranıp, tecrübeler sayesinde yumuşak şekilde durum yönetilmelidir. Bu hafta sizlere, yaşlı bakıcısı ücretleri 2020 hakkında bilgi sunduk. Yaşlımıza bakıcı arıyoruz diyen işverenleri, detaylı bilgi vermek ve tecrübeli yaşlı bakıcısı adaylarımızla tanışmaları için bekliyoruz. Şimdi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
28.02.2020

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?