Yaşlı Bakıcısı Fiyatları 2021

Yaşlılarımızın belli bir yaştan sonra, bakıma, ilgiye ve yaşam desteği almaya ihtiyaçları doğar. Yaşlı yakınlarının, bu konuda güvenecekleri bir destek elini tutmaları gerektiğinde, bizler 29 yıllık evde yaşlı bakıcısı hizmetleri olarak, yanlarındayız. Bu haftaki yazımızda, yaşlı bakıcısı arıyorum diyenlere, hem önemli ipuçları, hem de yaşlı bakıcısı fiyatları 2021 hakkında ortalama bütçeleri aktarmak istiyoruz.

Yaşlı Bakıcısı Fiyatları 2021

Yaşlı bakıcısı hizmetleri almak isteyenler önerilerimiz;

Evde yaşlı bakıcısı hizmeti almak, 2 şekilde olabilir. Birincisi, yatılı yaşlı bakıcısı hizmeti, ikincisi ise, gündüzlü yaşlı bakıcısı hizmetidir. Bizlerin tavsiyesi, yaşlının evinde yatılı bir bakıcısının kalması için koşulları uygunsa, yatılı yaşlı bakıcısı işe almalarıdır. Çünkü, yaşlının gecede yalnız kalmaması, hem can güvenliği için (ev kazaları, düşme ve ani oluşabilecek komplikasyonlar), hem de yaşam kalitesinin artması açısından çok önemlidir. Yaşlı bakıcılığı da bir meslektir. Yaşlı bakımını sabırlı, uyumlu ve tecrübeli yaşlı bakıcılar yapabilir. Etraftan, çevreden bulduğunuz kişilere güvenebilirsiniz, fakat yaşlı için önemli olan, tecrübeli elden destek almaktır. Kısacası, yaşlı bakıcısı kesinlikle, daha önce bu işlerde çalışmış, referanslı yaşlı bakıcısı olmalıdır.

 Yatılı yaşlı bakıcısı fiyatları 2021;

Yatılı yaşlı bakıcı ücretleri ; 4000 tl – 4500 tl aralığında değişir. Bu değişimin nedeni, tecrübeli yaşlı bakıcısının, tecrübe süresi ve varsa eğitimidir. Bu mesleği 2 yıldır yapan yaşlı bakıcı ile, 10 yıldır yapan yaşlı bakıcı, aynı ücreti talep edemez. Yatılı yaşlı bakıcı, haftanın 6 günü yatılı kalıp, bir günü 24 saat izin kullanıp, seyahat engeli olmayan bakıcılardır. Yaşlının beslenmesi, ilaç kullanıyorsa ilaç takibi, yaşlının temiz bir ortamda yaşaması için, yaşlıya yardımcı olur. Yaşlı ile uyum içinde ve tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, birlikte bir yaşam arkadaşlığı yapar.

Gündüzlü yaşlı bakıcısı fiyatları 2021;

Gündüzlü yaşlı bakıcı ücretleri 3500 tl – 4000 tl civarındadır. Bu ücretler, haftanın 5 günü, haftanın 6 günü, çalıştığı mesai saatlerine göre farklılık gösterir. Yukarıda saydığımız, yatılı bakıcısı ile aynı işlerden sorumludur.

Yaşlılarımız hassas ve kırılgandır. Bazı kemikleşen alışkanlıklarına saygı duymak ve anlayışla karşılamak onları daha mutlu edecektir. Fakat sağlığı için uygun olmayan durumları, iyi bir iletişimle ve rahatsız etmeden yapılmalıdır. Bazı teşhisi konmuş rahatsızlıklarda, anlayışlı, sabırlı ve itina ile davranıp, tecrübeler sayesinde yumuşak şekilde durum yönetilmelidir. Bu hafta sizlere, yaşlı bakıcısı fiyatları 2021 hakkında bilgi sunduk. Yaşlımıza bakıcı arıyoruz diyen işverenleri, detaylı bilgi vermek ve referanslı yaşlı bakıcısı adaylarımızla tanışmaları için bekliyoruz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz -11.03.2021

 

 

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?