Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Yabancı Uyruklu Yaşlı Bakıcısının Avantajları

Sevgili yaşlılarımız ve yaşlı yakınları, sektörde yaygın olarak rastladığımız, yabancı bakıcılarla ilgili; yabancı uyruklu yaşlı bakıcısının avantajları konulu yazımızı sizler için kaleme aldık.

İzin günleri ve çalışma şekli olarak daha esnek çalışırlar;

Yaşlı bakımında, yaşlının durumu veya ani gelişen komplikasyonları nedeniyle, yabancı yaşlı bakıcı izne çıkmayabilir( daha sonra çıkmak veya ücretini almak dahilinde). Yaşlının hastanede kalması gereken durumlarda ise, yatılı yaşlı bakıcı, hastanede eşlik eder ve orada da gece gündüz bakımını üstlenir. Kapris yapmadan ve ortamın gerekliliğine uyum sağlamaya yatkın olmaları iyi bir avantajdır.

Yabancı Uyruklu Yaşlı Bakıcısının Avantajları

Çoğu yabancı yaşlı bakıcılar kendi ülkelerinde hemşirelik ve  hasta bakımı eğitimine sahip oluyor;

Özellikle yatalak yaşlı bakımında, felçli yaşlı bakımında, yoğun bakım hastasına bakımda ve birçok özel durumda teknik bilgide gereklidir. Bu teknik bilgiler, sonda takmak, mideden beslemek, şeker, tansiyon gibi bilgiler için hemşire donanımlarına sahip, yaşlı bakıcı olmasına ihtiyaç olabilir. Yabancı uyruklu yaşlı bakıcılar, kendi ülkelerinde hemşirelik okumuş ve hastanede çalışmış şekilde özelliklere sahip olması bir avantajdır.

Evde yabancı uyruklu yaşlı bakıcı çalıştırmanın avantajı;

Alzheimer, parkinson, ALS, demans, şeker, tansiyon, kalp rahatsızlığı, yürüme güçlüğü yaşayan yaşlıların bakımı, kendi ev düzenleri içerisinde yapılmaktadır. Genellikle yalnız yaşayan bu hastaların, yatılı yabancı yaşlı bakıcı çalıştırmaları daha uygundur. Çünkü, hasta gece gündüz yalnız kalmaması açısından bu çok önemlidir. Yatılı olarak çalışan yaşlı bakıcılar, genellikle yabancı uyruklu yaşlı bakıcılardır. Bu çok faydalı bir avantajlardır.

Yabancı uyruklu yaşlı bakıcıları, Türkiye’ye çalışmak için gelmeleri bir avantajdır;

Yabancı uyruklu yaşlı bakıcısı, ülkesini ve ailesini geride bırakarak, çalışmaya mecbur şekilde gelir. Bu nedenle, iyi bir aile yanında çalışmak isterler. Sık sık iş değiştirmeden, para biriktirip, ailelerine göndermek en önemli hedefleridir. Kısacası, yabancı yaşlı bakıcı, daha dirayetli ve sadık çalışır. Ufak tefek şeyleri sorun yapmadan, kaprissiz çalışırlar.

Sevgili hasta yaşlı arayan aileler, yabancı yaşlı bakıcı işe almadan evvel, muhakkak oturma izninin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Oturmalı yabancı bakıcı olması, güvenlik açısından çok çok önemlidir. Dikkat edeceğiniz diğer bir önemli konu ise, daha önce yaşlı bakımında çalışmış tecrübeli olmasıdır.

Kesinlikle, baktığı yaşlının yakınından referans verebilen yaşlı bakıcıyı işe almalısınız. Eğer ki, bu araştırmaları yapmak için tecrübe ve zamanınız yoksa, profesyonel ellerden bu hizmeti almanız mümkün. Yabancı uyruklu yaşlı bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
GÜLDAN ŞAHBAZ -31.01.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.