Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Yabancı Uyruklu Hasta Bakıcısının Avantajları Nelerdir ?

Yabancı Uyruklu Hasta Bakıcısının Avantajları; Esnek izin günleri ve mesailerde çalışırlar; Hasta bakımında, hastanın durumu veya ani gelişen komplikasyonları nedeniyle, yabancı hasta bakıcı izne çıkmayabilir (daha sonra çıkmak veya ücretini almak dahilinde). Hastanın hastanede kalması gereken durumlarda ise, hastanede eşlik eder ve orada da gece gündüz bakımını üstlenir. Kapris yapmadan ve ortamın gerekliliğine uyum sağlamaya yatkın olmaları bir avantajdır.

Yabancı Uyruklu Hasta Bakıcısının Avantajları Nelerdir ?

Çoğu yabancı hasta bakıcılar kendi ülkelerinde eğitimlidir;

Türk bir hemşire çalıştırmak, bütçe olarak birçok hasta yakınına uygun değildir. Özellikle yatalak hasta bakımında, felçli hasta bakımında, yoğun bakım hastasına bakımda ve birçok özel durumda teknik bilgide gereklidir. Bu teknik bilgiler, sonda takmak, mideden beslemek, şeker, tansiyon gibi bilgiler için hemşire donanımına sahip hasta bakıcı olmasına ihtiyaç olabilir. Yabancı uyruklu hasta bakıcılar, kendi ülkelerinde hemşirelik okumuş ve hastanede çalışmış şekilde özelliklere sahip olması bir avantajdır.

Evde yabancı uyruklu hasta bakıcı çalıştırmanın avantajı;

Alzheimer, parkinson, ALS, demans, şeker, tansiyon, kalp rahatsızlığı, yürüme güçlüğü gibi hastaların bakımı, kendi ev düzenleri içerisinde yapılmaktadır. Genellikle yalnız yaşayan bu hastaların, yatılı yabancı hasta bakıcı çalıştırmaları daha uygundur. Çünkü, hasta gece gündüz yalnız kalmaması açısından çok önemlidir. Bu noktada 2 şey önemlidir. Birincisi, yatılı olarak çalışan hasta bakıcılar, genellikle yabancı uyruklu hasta bakıcılardır. İkincisi ise, yabancı uyruklu hasta bakıcılar, hastanın günlük ev işlerine yardımcı olurlar. Bunlar çok faydalı bir avantajlardır.

Yabancı uyruklu hasta bakıcıları Türkiye’ye çalışmak için gelmeleri bir avantajdır;

Yabancı uyruklu hasta bakıcısı, ülkesini ve ailesini geride bırakarak, çalışmaya mecbur şekilde gelir. Bu nedenle, iyi bir aile yanında çalışmak isterler. Sık sık iş değiştirmeden, para biriktirip, ailelerine göndermek en önemli hedefleridir. Kısacası, yabancı hasta bakıcı, daha dirayetli ve sadık çalışır. Ufak tefek şeyleri sorun yapmadan, kaprissiz çalışırlar.

Sevgili hasta bakıcı arayan aileler, yabancı hasta bakıcı işe almadan evvel, muhakkak oturma izninin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Oturma izinli yabancı bakıcı olması, güvenlik açısından çok çok önemlidir. Dikkat edeceğiniz diğer bir önemli konu ise, daha önce hasta bakımında çalışmış tecrübeli olmasıdır. Kesinlikle, baktığı hastanın yakınından referans verebilen hasta bakıcıyı işe almalısınız. Eğer ki, bu araştırmaları yapmak için tecrübe ve zamanınız yoksa, profesyonel ellerden bu hizmeti almanız mümkün. Yabancı uyruklu hasta bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
15.11.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.