Tecrübeli hasta bakıcı ile çalışmanın 10 artısı

Yaşlıların bakım ihtiyaçlarının ortaya çıkması ve hastalanmaları sonucu, mecburi hale gelen, evde hasta bakıcı hizmeti almak, uzun soluklu bir süreç olup, bu süreçte, tecrübeli hasta bakıcı ile çalışmanın 10 artısı, şeklindeki yazımızı, sizler için kaleme aldık.

Tecrübeli hasta bakıcı ile çalışmanın 10 artısı

Hastaların durumu genellikle şu şekillerde olabilmektedir;

*Teşhisi konmuş, evde tedavi ve iyi bir bakım süreci olması gereken hastalar.

*Ameliyat gibi, tıbbi müdahaleler sonucunda, taburcu olup, bundan sonraki tedavisi evde devam edecek olan hastalar için, evde hasta bakımı hizmeti alınır.

*Yalnız yaşayan hastaların, gece gündüz yalnız kalmaları doğru değildir ve olası bir düşme veya rahatsızlanma sonucunda, gereken müdahale ve yardımı alabilmesi için, yanında sürekli olarak, can yoldaşı olacak hasta bakıcıya ihtiyacı vardır gibi…

Tecrübeli hasta bakıcı ile çalışmanın 10 artısı

1 – Tecrübeli hasta bakıcı, işinin inceliklerini bilir, hasta ile arasında samimi ve sıcak bir ilişki içerisinde, görevlerini profesyonelce yerine getirir.

2 – Tecrübeli hasta bakıcısı, hastanın teşhisine göre çalışmış, referanslı hasta bakıcıdır.

3 – Tecrübeli hasta bakıcı, sorumluluklarının bilincinde olur ve hastanın rahatı için her türlü kolaylığı sağlar.

4 – Tecrübeli hasta bakıcı, acil ve beklenmedik durumlarda, soğukkanlı davranarak, hasta için doğru  inisiyatifi kullanır.

5 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın ilaç ve tedavi sürecini, aksatmadan, itinayla yerine getirir.

6 – Tecrübeli hasta bakıcı, güvenilir, vicdanlı, merhametli, sahiplenici ve uyum içerisinde bir yapıda davranır.

7 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın olumlu olumsuz her durumundan, hastanın yakınlarını ve doktorunu haberdar ederek, gerekli iletişim görevlerini yerine getirir.

8 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın hijyenik bakımın önemini bilir, herhangi bir enfeksiyon kapmaması için, gerekli temizliği ve özeni gösterir.

9 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın doğru beslenmesi, günlük aktivite ve rutin ihtiyaçları gibi, zorunlu olan her şeyini, itina ile yerine getirir.

10 – Tecrübeli hasta bakıcı, bakımını üstlendiği hastanın moral ve motivasyonunun yerinde olmasının, ne kadar değerli bir drum olduğunun bilincinde, davranışlarına ve hal hareketlerine dikkat ederek, sevgi ile hastasına yaklaşır.

Tecrübeli hasta bakıcı hizmeti veren; insan kaynakları kurumumuz; tecrübeli hasta bakıcı arıyorum; ihtiyacında olan hasta yakınları için, tecrübeli hasta bakıcı ile çalışmanın 10 artısı şeklinde, birikimlerimizden oluşan bilgileri vererek, yolunuzda kılavuz olmaya çalıştık. Tecrübe, birikim, sorumluluk duygularıyla, hasta bakıcı hizmeti alabilmeniz için siz en iyisi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
17.05.2019

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?