Şehir dışında çalışacak hasta bakıcı hizmeti

İstanbul’da evde hasta bakımı hizmeti veren kurumsal firmamız, Berkay Danışmanlık İnsan kaynakları, 28 yıllık tecrübeli hasta bakıcı ve hasta bakımına hemşire portföyüne sahiptir. Bize İstanbul dışındaki şehirlerden gelen taleplerden anlıyoruz ki, profesyonel hasta bakıcısı konusunda, ciddi ve kurumsal kaynakları pek fazla bulunmamaktadır. Bu nedenle, bu haftaki yazımızı şehir dışında çalışacak hasta bakıcı hizmeti başlığıyla hazırladık.

Şehir dışında çalışacak hasta bakıcı hizmeti

Bize başvuran hasta yakınları, İzmir hasta bakıcı, Ankara hasta bakıcı, Bursa hasta bakıcı, yalova hasta bakıcı, Tekirdağ hasta bakıcı, Antalya hasta bakıcı, Aydın hasta bakıcı, Muğla hasta bakıcı, Adana hasta bakıcı, Gaziantep hasta bakıcı, Hatay hasta bakıcı, Trabzon hasta bakıcı, İzmit hasta bakıcı gibi, daha pek çok ilimizden arayıp, tecrübeli hasta bakıcısı talebinde bulunmaktadır.

Şimdi sizlere, şehir dışına gönderdiğimiz hasta bakıcıları nasıl elemelerden getirdiğimizi anlatalım;

Bize başvuran hasta bakıcı elemanları ve hasta bakımı için hemşireleri, tüm başvuru sürecindeki süzgeçlerden geçiriyoruz. Bunlar kimlik, güvenlik bilgilerinin, referans bilgilerinin ve eğitim belgelerinin kontrolleridir. Hasta bakımı yapacak olan kişilerin, hem mental olarak hem de fiziksel olarak yeterli olması için elemelerden geçiriyoruz.

Örneğin; Fiziksel rahatsızlığı var mı?, kötü alışkanlıkları var mı?, yabancı hasta bakıcı ise, oturma izni var mı? gibi…

Evde hasta bakım elemanının, şehir dışında çalışması için, uygun şartlarına gelince;

  • Şehir dışında kalmasını engelleyecek bir, ailevi durumunun olup olmaması
  • Şehir dışında uzun vadeli çalışmasını engelleyecek özel bir durumunun olmaması
  • Sorumluluk duygusu ve kendine olan özgüvenin sağlam olması
  • Farklı bir şehir, farklı bir ortam, yeni bir başlangıç konusunda girişken ve sahiplenici bir yapıda olması gibi…
  • Sorumluluğunu alacağı hastanın can güvenliği ve tüm bakım ihtiyaçlarını karşılayabilecek akıl ve beceriye sahip olması
  • Hastanın yakınları uzakta yaşıyor ise, hastanın gereksinim duyduğu, alışveriş, doktor ve tüm ihtiyaçlarını yönetebiliyor olması

Ve en önemlisi, güvenilir, vicdanlı, ahlaklı ve işini sevmesi çok çok önemli şartlardandır.

Peki, hasta bakıcı görüşmeleri nasıl gerçekleşiyor;

Hasta yakınlarının istediği kriterlerdeki, referanslı hasta bakıcı adayı belirleniyor. İzin günleri toplu olarak, ayda 4 gün veya 2 ayda bir hafta olarak kullanmak koşuluyla karşılıklı anlaşılır. Eğer hasta bakıcı adayının İstanbul’da bir ailesi veya yakınları yoksa, gittiği şehirde de izinlerini kullanabilir.

Hasta bakıcı adayı ile, talep eden işveren yüz yüze görüşme yapmak için İstanbul’a davet edilir. Eğer işverenin gelme imkanı yoksa, genellikle görüntülü olarak canlı görüşmeler gerçekleşir. Hasta bakıcısını beğenen ve çalışmak isteyen işverene, hasta bakıcısının referans, kimlik bilgileri, talep edilmese dahi dosya şeklinde teslim ediliyor.

Bizlere, Türkiye’nin her ilinden ihtiyaç sahibi olanlar, hasta bakıcısı arıyorum şeklinde başvurabilir. Çalışma şekli uygunsa ve aynı zamanda, iki tarafında bütçesine uygun koşullar oluşursa, yatılı hasta bakıcı hizmeti vermeye hazırız. Güvenilir ve kaliteli hizmet arayanlar için, şehir dışında çalışacak hasta bakıcı hizmeti konulu yazımızı sizlerle paylaştık. 28 yıllık bilgi ve birikimimizle, önce güven sonra hizmet diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
08.05.2020

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?