Profesyonel Yaşlı Bakıcısı

Sevgili yaşlı bakıcı hizmetleri almak isteyen ailelerimiz; öncelikle sizlere, profesyonel yaşlı bakıcısı nın tanımını yapalım ve profesyonel yaşlı bakıcı hizmeti alabilmeniz için, bu sektörle ilgili bilmeniz gerekenleri, bütün netliğiyle aktarmaya çalışalım.

Profesyonel yaşlı bakıcısı

İnsani olarak, çok olumlu vasıflara sahip olan, yani akıllı, güçlü, azimli, güvenilir, vicdanlı, sağduyulu, empati yapabilen, sorumluluk sahibi ve özgüveni olan gibi…

Bütün bu olmazsa olmaz özellikler dışında, yaşlı bakıcılığı meslek olarak üzerine giymiş, bu meslek için zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip, branş olarak, yaşlı bakımı ve hasta bakımı gibi konularda, kendini geliştirmeyi başarmış olmalıdır. Bu özelliklerin rehberliğinde, yıllara dayanan deneyim ve tecrübelere sahip referansları olan bakıcıya, profesyonel yaşlı bakıcısı tanımını koyabiliriz.

Profesyonel Yaşlı Bakıcısı Hizmeti Nasıl Alınmalıdır ?  

Bakıcı ihtiyacına giren tüm potansiyel işverenler, en doğru bakıcı hizmeti ve en profesyonel yaşlı bakıcı hizmeti nasıl alabilirim diye düşünür. Bu düşüncenin altında, eve bir yabancının gireceğinin endişesiyle, güven duymak önceliktir. Sonraki öncelikte, iş tanımına uygun tecrübede yaşlı bakıcı ile sorunsuz şekilde çalışabilmek. Bu nedenle, yaşlı bakıcısı hizmeti veren, her kişi ya da kişiler, bu işi yeterli özende ve iş ahlakında yapamaz.

Yaşlı bakıcı hizmetini, profesyonel yaşlı bakıcısı hizmeti veren, kurumsal bir özel istihdam bürosundan ( İşkur’un izni olan ve İşkur denetimine tabii) almanız çok önemli!

**Resmi ve yasal bir yaşlı bakıcı firması ile çalışmanızı öneriyoruz.

**Güven ve süreklilik için, merdiven altı firmalarla asla çalışmayınız.

Profesyonel yaşlı bakıcısını, yaşlı bakıcı danışmanlık şirketi portföyümüzde bulmanız daha mümkündür. Her yaşlı bakıcısı firması profesyonel hizmet ve profesyonel yaşlı bakıcısı veremez.

Çünkü, uzun yıllar bu sektörde referanslarıyla kendini ispatlamış, iş dünyasında önemli işverenlerle çalışmış, zengin ve kaliteli eleman portföyüyle, hızlı dönüş yapabilecek, uzun vadeli çalışmış ve çalışacak yaşlı bakıcı adayları ile sizi bir araya getirecek, kurumsal danışmanlık şirketi olmalıdır. Sizinle bakıcı adaylarını bir araya getiren danışmanlık şirketinin, ne kadar profesyonel hizmet verdiğini ve ne kadar profesyonel yaşlı bakıcı ile çalıştığını anlamanız mümkündür. Bu bağlamda, profesyonel bakıcıların, gerek kendine gösterdiği özen, üslup ve soru cevaplarınıza verdiği tatmin edici cevaplardan da, kararınızı verebilirsiniz.     

Profesyonel Yaşlı Bakıcı ile Çalışmanın Önemi

Profesyonel yaşlı bakıcı, bakıcılık mesleğini, yıllara dayanan bir deneyimle perçinleyip, işverenin beklentilerini karşılayabilecek donanımlara sahip olmuştur. Bakıcılarda aranan en önemli özelliğin, tecrübe olduğunu söyleyebiliriz.

Yaşlılar ve yaşlı yakınları için önemli beklentileri şu şekilde sıralayabiliriz;

* Yaşlısını, sağlıklı, huzurlu ve uyum içinde teslim ederek çalışmak

*İşverenin beklenti ve kuralları çerçevesinde yaşlının ihtiyaçlarına tam karşılık alarak çalışmak

*Yaşlının özel hayatına saygılı çalışmak

* Uzun vadeli çalışabilecek ve aynı çizgide devam ederek hizmet vermesi

*İşinin sorumluluğunun bilince çalışmak

*Yaşlı bakıcının her zaman kendi kişisel temizliğine dikkat ederek çalışması, sorumluluğunu aldığı yaşlının da hijyenine çok dikkat ederek çalışması

*Yaşlı bakıcısının da aile hayatının da düzenli olması

*Yaşlı bakıcının, bedensel ve zihinsel yeterliliğinin olması

*Profesyonel yaşlı bakıcısının, yaşlının hastalık durumu ve fiziksel durumuna göre, sertifikalı yaşlı bakıcısı, eğitimli yaşlı bakıcısı, hemşire yaşlı bakıcı, alzheimer hastası, parkinson hastası, demans hastası, şeker hastası, kalp hastası, felçli hasta, yatalak hasta, koah hastası gibi, teşhislere sahip yaşlılara, yeterli donanımlara sahip tecrübeli yaşlı bakıcısı olması gibi…

1991 yılından bu zamana kadar, profesyonel yaşlı bakıcı danışmanlık olarak, en kaliteli profesyonel yaşlı bakıcısı portföyümüzle hizmetimiz faydalanmak için, yaşlı bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
15.02.2019

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?