Profesyonel Hasta Bakıcısı

Sevgili hasta yakınları, öncelikle sizlere, profesyonel hasta bakıcısı nın tanımını yapalım ve profesyonel hasta bakıcı hizmeti alabilmeniz için, bu sektörle ilgili bilmeniz gerekenleri, bütün netliğiyle aktarmaya çalışalım.

Profesyonel hasta bakıcısı

Profesyonel Hasta Bakıcısı

İnsani olarak, çok olumlu vasıflara sahip olan, yani akıllı, güçlü, azimli, güvenilir, vicdanlı, sağduyulu, empati yapabilen, sorumluluk sahibi ve özgüveni olan gibi…

Bütün bu olmazsa olmaz özellikler dışında, hasta bakıcılığını meslek olarak üzerine giymiş, bu meslek için zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip, branş olarak, hasta bakımı ve yaşlı bakımı gibi konularda, kendini geliştirmeyi başarmış olmalıdır. Bu özelliklerin rehberliğinde, yıllara dayanan deneyim ve tecrübelere sahip referansları olan bakıcıya, profesyonel hasta bakıcısı tanımını koyabiliriz.

Profesyonel Yaşlı Bakıcısı Hizmeti  

Hasta bakıcı ihtiyacına giren tüm hasta yakınları, en doğru bakıcı hizmeti ve en profesyonel hasta bakıcı hizmeti nasıl alabilirim diye düşünür. Bu düşüncenin altında, hastanızı bir yabancıya teslim etmek hissiyatı ile, güven duymak önceliktir. Sonraki öncelikte, iş tanımına uygun tecrübede hasta bakıcı ile sorunsuz şekilde çalışabilmek. Bu nedenle, hasta bakıcısı hizmeti veren, her kişi ya da kişiler, bu işi yeterli özende ve iş ahlakında yapamaz.

Hasta bakıcı hizmetini, profesyonel hasta bakıcısı hizmeti veren, kurumsal bir özel istihdam bürosundan almanız çok önemli!

Kurumsal bir hasta bakıcı firması ile çalışmanızı öneriyoruz.

**Güven ve süreklilik için, merdiven altı firmalarla asla çalışmayınız.

Profesyonel hasta bakıcısını, hasta bakıcı danışmanlık şirketi portföyümüzde bulmanız daha mümkündür. Her hasta bakıcı firması profesyonel hizmet ve profesyonel hasta bakıcısı veremez.

Çünkü;

* Uzun yıllar bu sektörde referanslarıyla kendini ispatlamış, iş dünyasında önemli işverenlerle çalışmış, zengin ve kaliteli eleman portföyüyle, hızlı dönüş yapabilecek, uzun vadeli çalışmış ve çalışacak hasta bakıcı adayları ile sizi bir araya getirecek, kurumsal danışmanlık şirketi olmalıdır.

*Sizinle bakıcı adaylarını bir araya getiren danışmanlık şirketinin, ne kadar profesyonel hizmet verdiğini ve ne kadar profesyonel hasta bakıcı ile çalıştığını anlamanız mümkündür.

Profesyonel hasta bakıcıların, gerek kendine gösterdiği özen, üslup ve soru cevaplarınıza verdiği tatmin edici cevaplardan da, kararınızı verebilirsiniz.     

Profesyonel Hasta Bakıcı ile Çalışmak Neden Önemli !

Profesyonel yaşlı bakıcı, bakıcılık mesleğini, yıllara dayanan bir deneyimle perçinleyip, işverenin beklentilerini karşılayabilecek donanımlara sahip olmuştur. Bakıcılarda aranan en önemli özelliğin, tecrübe olduğunu söyleyebiliriz.

Hastalar ve hasta yakınları için, önemli beklentileri şu şekilde sıralayabiliriz;

* Hastanızı, huzurlu ve uyum içinde teslim ederek çalışmak

*İşverenin beklenti ve kuralları çerçevesinde hastanın ihtiyaçlarına, tam karşılık alarak çalışmak

*Hastanın özel hayatına saygılı çalışmak

* Hastanın huzuru ,için uzun vadeli çalışabilmek

*Hastanın sorumluluğunun bilince çalışmak

*Hasta bakıcının her zaman kendi kişisel temizliğine dikkat ederek çalışması, sorumluluğunu aldığı hastanın, hijyenine çok dikkat ederek çalışması

*Hasta bakıcısının da, aile hayatının da düzenli olması

*Hasta bakıcının bedensel ve zihinsel yeterliliğinin olması

*Profesyonel hasta bakıcısının, yaşlının hastalık durumu ve fiziksel durumuna göre, sertifikalı hasta bakıcısı, eğitimli hasta bakıcısı, hemşire hasta bakıcı, alzheimer hastasına bakıcı, parkinson hastasına bakıcı, demans hastasına bakıcı, şeker hastasına bakıcı, kalp hastasına bakıcı, felçli hastaya bakıcı, yatalak hastaya bakıcı, koah hastasına bakıcı gibi, teşhislere sahip hastalara, yeterli donanımlara sahip tecrübeli hasta bakıcısı olması gibi…

1991 yılından bu zamana kadar, profesyonel hasta bakıcı danışmanlık olarak, en kaliteli profesyonel hasta bakıcısı portföyümüzle hizmetimiz faydalanmak için, hasta bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
25.12.2020

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?