Kısa sürede yaşlı bakıcısı nasıl bulunur ?

En değerli varlıklarımız olan büyüklerimizi güvenilir ve tecrübeli yaşlı bakıcısına emanet etmek, en büyük sorumluluklarımız arasında yer almaktadır, bu nedenle, kısa sürede yaşlı bakıcısı nasıl bulunur ? diyerek , bu işi severek ve isteyerek yapabilen, en önemlisi size o güveni verebilen ve  gözünüzün arkada kalmayacak şekilde yaşlınızı emanet edeceğiniz yaşlı bakıcıyı bulmanız konusunda, bazı anahtar bilgiler paylaşmak istiyoruz.

Kısa sürede yaşlı bakıcısı nasıl bulunur ?

En kısa sürede bulabileceğiniz yol olan, İnternetten bulduğunuz yaşlı bakıcısı adaylarını mülakat esnasında dikkat etmeniz gerekenler;

*Dikkatli davranıp, iyi değerlendirerek, referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat ederek görüşmeler yapmalısınız.

*Mutlaka birebir yüz yüze görüşme yapmalısınız. Bu iş ilişkisi resimde görmekle veya telefonda konuşmakla, sağlam temeller üzerinde kurulamaz.

*Yaşlınızın sağlık durumuna uygun koşullarda hizmet verecek, yaşlı bakıcısı ile çalışmalısınız.

Örneğin;

Alzheimer yaşlıya bakıcı, demans yaşlıya bakıcı, felçli yaşlıya bakıcı, parkinson yaşlıya bakıcı, yatılı yaşlı bakıcısı, gündüzlü yaşlı bakıcı, yaşlı anneye bakıcı, yaşlı dedeye bakıcı gibi ilanlar verebilirsiniz.

Çevre ve tanıdıktan bulacağınız yaşlı bakıcılarda ise;

Tanıdık aracılığıyla bulunmuş olması ve tavsiye edilmiş olması, sizin beklentilerinizi karşılayacağı veya size uyum sağlayacağı anlamına gelmez. Her koşulda, referanslı yaşlı bakıcısı olması, asla atlanmaması gereken en önemli detaydır. Yaşlıyla uyum içerisinde yaşayacağını ve kişilik yapısını ancak, referansın verdiği bilgilerle anlayabilirsiniz.

Yaşlı bakıcısı temin eden danışmanlık firmasıyla çalışarak en kısa sürede yaşlı bakıcısı nasıl bulunur sorunuza yanıt ve çözüm bulabilirsiniz. Eğer uzun yıllardır, bakıcılık sektöründe var olan bir yaşlı bakıcı firması ile çalışırsanız, iyi bir hizmet alırsınız. Tecrübeli ve yasal çalışan bir bakıcı danışmanlık şirketi, zengin bir yaşlı bakıcı portföyüne sahip olur ve hizmetinin arkasında durur. 28 yıllık tecrübeli yaşlı bakıcı kadromuzla hizmet vermemiz için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
13.09.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?