internet Üzerinden Hasta Bakıcısı Nasıl Bulurum ?

En değerli varlıklarımız olan büyüklerimizi güvenilir ve tecrübeli hasta bakıcısına emanet etmek, en büyük sorumluluklarımız arasında yer almaktadır, bu nedenle internet üzerinden hasta bakıcısı nasıl bulurum? diyerek ,internet sitelerine vermiş olduğunuz ilanlar, iş arayan hasta bakıcısının vermiş olduğu iş arıyorum ilanı, ya da yakın çevrenizden bulacağınız hasta bakıcı adayları gerçekten hasta yakınız da çalışabilir mi? , hoşgörülü mü? , sabırlı mı? , bu işi severek ve isteyerek yapabilir mi? , en önemlisi size o güveni verebilir mi? gözünüzün arkada kalmayacağı şekilde hastanızı bırakabilir misiniz? bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

internet Üzerinden Hasta Bakıcısı Nasıl Bulurum ?

Biz 28 yıllık hasta bakıcısı firması olarak;

Kurumsal bir hizmet anlayışında, hasta bakıcısı adaylarını mülakat esnasında, dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz. Referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat ediyoruz.

Eve hasta bakıcı hizmeti olarak, bakıcı adayları ile ön görüşme yapılmadığı, yani birebir yüz yüze mülakat yapılmayan, referanslarının kontrollerinin sağlanmadığı hasta bakıcısı adayları ile, siz değerli ailelerimizi bir araya getirmiyoruz. Bizlere başvurma nedeninizin, bu hizmetleri hazır bir şekilde almak olduğunun farkındayız.

Sizinle görüştüreceğimiz adayları oluştururken, en önem verdiğimiz hususlar;  hastanın başlangıç ve ortasında olduğu, alzheimer hastalığı, parkinson hastalığı, demans hastalığı, felçli hasta, şeker hastası, yaşlıda kalça kırıklığı, kalp hastası, tansiyon hastası, görme engelli hastaya bakıcı, yatağa bağlı hastaya bakıcı, ayakta hastaya bakıcı gibi teşhis durumuna cevap verecek, hasta bakıcısı olmasına dikkat etmemizdir.

internet üzerinden hasta bakıcısı nasıl bulurum ?

**Öncelikle yapmanız gereken, internetten bulacağınız hasta bakıcısı danışmanlık firmasının yasal olup olmadığına, işkur özel istihdam bürosu olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Yasal bir firma ile çalışmaz iseniz, size verilen tüm taahhütlerin altı boş olacaktır.

**Hasta  bakıcı ihtiyacınız oluştuğu zaman, ilk madde olarak dikkat etmeniz gereken, referanslı hasta bakıcı olması diyebiliriz. Yani, referanslı hasta bakıcısının kimde çalıştığı, ne iş yaptığı (işin içeriği), kaç sene çalıştığı, neden işten ayrıldığı gibi soruları mutlaka referans verecek kişi ile görüşmelisiniz ve hasta bakıcısı hakkında bilgiler almalısınız.

Ayrıca, hasta bakıcı için planladığınız iş tanımını, öncelik olarak hasta bakımı olduğunu belirleyip, hastadan artan zamanlarda günlük ev işlerine yardımcı olmasını da isteyebilirsiniz.

Aradığınız yatılı hasta bakıcısı ya da gündüzlü hasta bakıcısı adayından istediğiniz iş beklentileri nelerdir? sorusuna ise aşağıdaki cevapları sizler için verebiliriz.

* Hasta bireyin yemeğinin hazırlamasını ( evin yemeğini)

* Hasta bireyin ilaç takibini (İlaçlarını düzenli bir şekilde takip etmesi ve hazırlanması, doktorunun ve sizin yönlendirmenizle- desteğinizle)

* Evde günlük toparlamanın yapılmasını (Yataklar toplanacak, çamaşır, bulaşık makinesi boşaltılacak, toz alınacak, odaların havalandırması vs  )

*Banyo ve tuvalet yardımı, çarşaf değişimi yapmasını ( ayakta, bezli, felçli hastalarınız için de geçerli)

*Saç bakımı, ağız hijyeni, eller-ayaklar, perine bakımı, vücut bakımı gibi, tüm bakım sürecini yönetmesi gerekir.

1991 yılından beri edindiğimiz bilgi, birikim ve tecrübelerimizle; İşkur’a bağlı özel istihdam bürosu olarak uzman kadro ekibimiz ve profesyonel hasta bakıcısı adaylarımıza gönül rahatlığıyla hasta ebeveynlerinizi güvenilir bir şekilde emanet edebilirsiniz. Sizin, ailenizin ihtiyaçları doğrultusunda her zaman sizi dinliyor, anlıyor ve empati yapıyoruz. Tecrübeli hasta bakıcısı arıyorum, internet üzerinden hasta bakıcısı nasıl bulurum? diyorsanız, internet sitemizden bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Deniz KILIÇ
02.08.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?