Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Hastaya Yabancı Uyruklu Bakıcı

Hastaya yabancı uyruklu bakıcı; Sevgili ailelerimiz, sizler için değerli olan anneniz, babanız, anneanneniz, babaanneniz, dedeniz, akrabalarınız yakın zamanlarda hastalanmış olabilir, kaza geçirmiş olabilir, ciddi unutkanlıkları ve dikkatsiz olmaya başlamış olabilir.

Bunun için yatılı yardımcı ya da gündüzlü yardımcı elemana ihtiyacınız olabilir. Hastaya yabancı uyruklu bakıcı seçimi yapmadan önce, size en uygun olanının, yatılı yabancı uyruklu hasta bakıcı mı? Yoksa gündüzlü yabancı uyruklu bakıcı mı? Olduğunu tespit etmelisiniz. Ayrıca yabancı uyruklu hasta bakıcı için planladığınız iş tanımını, öncelik olarak hasta bakımı olduğunu belirleyip, hastadan artan zamanlarda günlük ev işlerine yardımcı olmasını da isteyebilirsiniz.

Bakıcınızın,  yabancı uyruklu hasta bakıcı olması durumunda, hasta bireyin hayatında olumsuz herhangi bir etkisi olmaması için, işe başlamadan önce aile bireyleri ve yabancı hasta bakıcı adayı ile görüşme esnasında, birebir görüşme yaparak, Türkçeyi düzgün kullanma becerisine sahip olması ve anlaşılır olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca yabancı uyruklu hasta bakıcısını ihtiyacınıza göre diplomalı ya da sertifikalı hemşire, genel hemşire, yoğun bakım hemşiresi olarak da talepte bulunabilirsiniz.

Hastaya Yabancı Uyruklu Bakıcı

Hastaya yabancı uyruklu bakıcı seçerken;

Hasta bireyler belli bir yaştan sonra alışkanlıklarını değiştirmez ve bunlara uyum sağlanması konusunda da inatçıdırlar. Kendi aile kültürüne uygun hal ve davranışlarda bir hasta bakıcısı ile yaşamayı isterler. Hasta yanına yabancı uyruklu bakıcı, sizin gelenek, göreneklerinize, örf ve adetlerinize uygun yapıda olması çok önemlidir.

Hasta yanına yabancı uyruklu bakıcı almaya karar verdiğiniz zaman, ilk dikkat edeceğiniz madde olarak, tecrübeli hasta bakıcı ve referanslı hasta bakıcı diyebiliriz. Yani referanslı yabancı uyruklu bakıcı kimde çalıştığı, ne iş yaptığı (işin içeriği), kaç sene çalıştığı, neden işten ayrıldığı gibi soruları, mutlaka referans verecek kişi ile görüşmeniz ve hastaya yabancı uyruklu bakıcı hakkında bilgi almanız çok önemli bir detaydır.

Hastaya yabancı uyruklu bakıcı nasıl olmalıdır?

En önemli ve değerli özellikler; uyumlu ve sabırlı olmasıdır. Yaşlı ve hasta bireyleri seven; onlarla vakit geçirmekten hoşlanan; yaşlının ve hastanın uyku, yemek ve ilaç saatlerine özen gösteren; yakın – “sıcakkanlı, sosyal, sevecen, pozitif enerjili, eli yüzü düzgün, sigara kullanmayan, kişisel temizliğine özen gösteren, samimi, dürüst, sabırlı ve dikkatli kişiler hasta bakımı sorumluluğu almalıdır. Yaşlı bakımına engel oluşturacak düzeyde; hasta bakıcısı elemanı ruhsal, bedensel ve işe devamsızlığıyla ilgili herhangi bir hastalığı olmamalı, yaşlının hem sözel, hem de bedensel tepkilerini anlamalı, uygun yanıtlar verebilmeli ve uygulamalıdır.  

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, hasta bakımına yabancı uyruklu bakıcı adayları ile mülakat esnasında dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz. Bu esnada kimlik fotokopisini alıyoruz (oturma izni ya da çalışma izni); ev adresinin tam olmasına özen gösteriyoruz; ayrıca sağlık testi yaptırabilirsiniz (ücretini karşılayarak), referans bilgilerinin doğru olup olmadığına; aile yaşantısının düzenli olup olmadığına; işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat ediyoruz.

Hastaya Yabancı Uyruklu Bakıcı

Biz; hasta bakımına ev hizmetleri, danışmanlık şirketi olarak, yatılı yabancı uyruklu hasta bakıcısı arıyorum diyen; siz değerli aileler için 29 yıllık bilgi ve deneyimleriyle hasta bakımı hizmeti adı altında; hasta bakıcısı, yatılı hasta bakıcısı, gündüzlü hasta bakıcısı,  İstanbul hasta bakıcısı, İzmir hasta bakıcısı, Ankara hasta bakıcısı gibi farklı şehirlere de hizmet vermekteyiz.

Sizinle görüştüreceğimiz adayları oluştururken; en önem verdiğimiz hususlar; hastanın başlangıç ve ortasında olduğu; alzheimer hastalığı, parkinson hastalığı, demans hastalığı, felçli hasta, şeker hastası, yaşlıda kalça kırıklığı, kalp hastası, tansiyon hastası, görme engelli hastaya bakıcı, yatağa bağlı hastaya bakıcı, ayakta hastaya bakıcı gibi sağlık durumuna cevap verecek hasta bakıcısı olmasına dikkat etmemizdir.

Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli; hastaya yabancı uyruklu bakıcı adaylarımızdır. Yaşlılarımıza evde hasta bakım hizmetini verecek bir hasta bakıcı bulmak; oldukça zordur. Bu zorlu süreçte siz de anneme; babama; anneanneme, babaanneme, dedeme can yoldaşı, güvenilir, referanslı, hastaya yabancı uyruklu bakıcı arıyorum diyorsanız, bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Deniz KILIÇ
01.02.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.