Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Evdeki hastamızın bakımına hemşire arıyoruz.

Evde hasta bakımı hizmeti almak için, doğru bir hemşire hizmeti almak çok önemlidir. Bu uzun soluklu ve zorlu süreçte, kaliteli bir hizmet almak, her hastanın ve hasta yakınının hakkıdır. Hasta bakıcısı temin eden danışmanlık firması olarak, evdeki hastamızın bakımına hemşire arıyoruz, ihtiyacında başvuran hasta yakınlarına, mesleki donanım ve terbiyeye sahip, hasta bakıcı hemşire hizmeti vermekteyiz.

Hastanede tedavi süreci bitmiş, bundan sonraki süreçte evde hemşire hizmeti alarak, tedavisine devam edebilecek hastalarınız için, hasta bakımına hemşire ve profesyonel hasta bakıcılar sağlamaktayız. Diplomalı hemşireler, kendi mesleklerini hastanede yapmış şekilde tecrübeli veya evde hasta bakımına hemşire olarak da özel referanslara sahip şekilde çalışmaktadırlar. Birçok yabancı uyruklu hasta bakıcı, Türkiye’de denklik diploması alarak, profesyonel şekilde hasta bakıcı hemşire olarak hizmet vermektedirler.

hastamızın bakımına hemşire arıyoruz

Hasta yakınları, bizlerle iletişime geçtiklerinde, beklentileri şunlar olmaktadır;

***Vicdanlı, saygılı ve özel yaşantısında problemsiz, güvenlik araştırmamızdan başarıyla geçmiş, gerekli diploma, sertifika ve belgelere sahip olmasını

***Hastayı sahiplenip, sevecen bir şekilde kişisel ihtiyaçlarında yardımcı olmasını

***Hijyen kurallarına uygun olarak, hastayı enfeksiyonlara karşı korumada tüm önlemleri alıp, uygulayabilmesini

***Hastanın günlük yaşam aktivitelerinin desteklenmesini

***En önemli sorumluluğu olan, hastanın kullanması gereken ilaçları düzenli ve dikkatli vermesini

***Hasta ile ilgili, olumlu olumsuz her türlü gelişmeden, yakınlarını ve doktorunu haberdar etmesini

***Hastaya karşı, nazik ve sabırlı bir şekilde davranmasını

***Hastaya beslenme desteği verilmesi, kişisel temizlik yardımı, tuvalet , banyo, giyinme, soyunma desteği verilmesi ve hasta eğer yatalak durumda ise, yatış pozisyonunu ayarlaması, hasta odasının aydınlık ve havalandırılmış olup olmadığını kontrol edilmesi gibi, görevlerini yerine getirmesini isterler.

Peki bizler, hangi konularda destek veriyoruz !

Her ihtiyaca göre, yatılı hasta bakımına hemşire veya gündüzlü hasta bakımına hemşire portföyümüzle hizmet veriyoruz;

Hastanın kendi kendine yeterlilik durumuna göre, ya da hastalığının ilerleyen süreçlerine bağlı olarak, evde hemşire bakım hizmeti vermekteyiz. Bu konuda, hastayı ve yakınlarını doğru yönlendirmek çok önemlidir. Hastanın fiziksel durumu, rahatsızlığının seviyesi ve en önemlisi yalnız yaşayıp yaşamadığına göre, yatılı hasta bakımına hemşire mi? Gündüzlü hasta bakımına hemşire mı? İhtiyacı var olduğu konusunda, önerilerde bulunuyoruz .

Titizlikle seçtiğimiz adaylarımızda, hastanın teşhisine uygun tecrübelerde çalışmış ve iş ahlakına sahip olan kişilerle, evde hasta bakımına hemşire hizmeti almanızı sağlıyoruz;

Hastanızın ayakta veya yatalak olması öncelik sorularımızdandır. Hemşirenin alacağı sorumlulukları ve hastanın tüm gereksinimleri ile ilgili her şeyi öğrenip, uygun olan en iyi adayla tanışmanızı sağlıyoruz. Hastanız, alzheimer, demans, parkinson gibi teşhislerde ise, sabır ve süreklilik şarttır. Bu tür önemli teşhisteki hastaların, kesinlikle evde gece gündüz yalnız kalmaları doğru değildir.

Evde bakım sürecinde, hemşirenin en önemli görevleri;

Doktorun öngördüğü tedaviyi hastaya itina ile uygular ve düzenli olarak hastaya verilecek ilaçları takip eder. Bunun dışında, evde hasta bakımı yaparken, enfeksiyon kapmaması için gerekli hijyende bakımını üstlenir. Gerektiğinde serum takar ,enjeksiyon yapar, sonda takar , ameliyatlı ise yaralarını temizler, bandajlarını kontrol eder, tansiyon ve vücut ısısını ölçer. Acil durumlarda, ilk yardım tedavisi yapabilir.

Sonda takma, mideden beslenme, lavman yapma, şeker ölçümü ve benzeri gibi, hastane gerektirmeyen tedavileri de, evde bakım yaparken gerçekleştirir. Hastanın günlük yaşam aktivitelerinin karşılanması, beslenme ( burun, boğaz ve mide )uyku, yatak pozisyonu ihtiyaçlarını hasta bakıcı hemşiresi harfiyen yerine getirir. Hastanın kaliteli yaşam fonksiyonlarını gerçekleştirmesine ve devamına yardımcı olur. 

Kurumumuzdan temin ettiğiniz evde bakım hemşiresinin, tüm güvenlik araştırılması yapılmış ve yeterlilik belgeleri ile referansları kontrol edilmiş olacaktır. Eve hasta bakıcı hizmeti veren, insan kaynakları kurumumuz, 29 yıldır, evdeki hastamızın bakımına hemşire arıyoruz ihtiyacında olan tüm ihtiyaç sahiplerine desteğe devam etmektedir. Gereksiniminize uygun olarak, kaliteli ve hazır portföyümüzle, Yoğun Bakım Hemşiresi ,Özel Bakım Hemşiresi , Hasta Bakımına Hemşire Arıyorum şeklinde, yardım isteyen işverenlerimize Hemşire Hizmeti vermekteyiz.

Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
04.09.2020

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.