Hasta bakıcısının tecrübeli olmasının 20 nedeni

Hasta bakıcısı arıyorum diyen, hasta yakınları için, bu yolda onlara kılavuz olacak nitelikte, hasta bakıcısının tecrübeli olmasının 20 nedeni, konulu yazımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Hasta bakıcısının tecrübeli olmasının 20 nedeni

1 – Tecrübeli hasta bakıcısı, özellikle evinde ilk kez hasta bakıcısı çalıştıracak insanlar için, yumuşak ve sancısız bir geçişle çok daha rahat olur. Çünkü, hasta bakıcı deneyimi sayesinde süreci iyi yöneterek, yaşlının huzurunun yerinde olmasını sağlar.

2 – Tecrübeli hasta bakıcısı, kimlik taraması yapılmış, işe yeterliliği referanslı hasta bakıcısı olarak kanıtlanmış, profesyonel bakıcılardan oluşur.

3 – Tecrübeli bakıcısı, ihtiyaç sahibi işveren ile empati yapar, hastaların sorunları ve psikolojik halleri ile ilgili bilgi sahibidir.

4 – Tecrübeli hasta bakıcısı, hastanın canının, malının ve tüm moral motivasyonunun kendisine emanet edildiğini bilir.

5 – Tecrübeli hasta bakıcısı, hastaların zor alıştığını ve alışkanlıklarından da kolay kolay kopmak istemediğinin bilincinde olur.

6 – Tecrübeli hasta bakıcısı, hastanın tüm günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek, uyum içinde hastaya can yoldaşlığı yapabilecek, hasta yakınları ile iyi bir diyalogda bilgilendirmeler yapabilecek kapasitede olur.

8 – Tecrübeli hasta bakıcısı, ihtiyaç sahibi yaşlının, yaşam ve ihtiyaç boyutuna göre, yatılı hasta bakıcı, gündüzlü hasta bakıcı, yatılı hastaya yardımcı, hastaya yardımcı bayan gibi deneyimlere sahiptir.

9 – Tecrübeli hasta bakıcısı, hastanın bedensel veya zihinsel bir tanısı var ise, daha önceki tecrübelerinde, benzer hasta bakımı hizmetinde çalışmış hasta bakıcı olur.

Özel Durumlu Hastalar;

10 – Alzheimer hasta bakıcı, parkinson hasta bakıcı, felçli hasta bakıcı, yatalak hasta bakıcı, demans hasta bakıcı, engelli hasta bakıcı, kalça kırığı hasta bakıcı, kalp hastasına bakıcı, şeker hastasına bakıcı, tansiyon hastasına bakıcı gibi birçok hastalığı bilen ve tecrübesi olan bakıcıdır.

11 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastalığın getirdiği gereksinimleri bilerek, hastaya ve yakınlarına en doğru hizmeti verecek kapasitede anlayışa sahip olur.

12 – Tecrübeli hasta bakıcı hizmeti veren eleman, fiziksel ve zihinsel olarak, üstleneceği sorumluluğun altından kalkarak hizmetini verir.

13 – Tecrübeli hasta bakıcı, bu işi meslek olarak gören, uzun vadeli çalışabilecek, hasta bakıcı personelidir.

14 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın ihtiyaçlarına göre, esnek çalışabilen, gerektiğinde izin konusunda değişiklik yapabilen, yatılı hasta bakıcısı ise, seyahat engeli olmayan bakıcı olur.

15 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanızın fiziksel, bedensel ve psikolojik durumuna göre, nasıl davranacağını bilerek hareket eder.

16 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın, duygusal ve ruhsal anlamda yalnızlık yaşamaması için, ona can yoldaşlığı ve arkadaşlık yapar.

17 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın alışkanlıkları ve sabit huylarının değişmeyeceğini bilir, bu sebeple en yakınları bile bazen sabır ve uyum göstermekte zorlansada, hasta bakıcısı uyum ve sabır içinde,  bakımını üstlendiği yaşlısını sahiplenir.

18 – Tecrübeli hasta bakıcı, hastanın teşhisi konmuş bir rahatsızlığı var ise, düzenli beslenmesi ve ilaç takibi gibi tüm temel gereksinimlere harfiyen uyar ve her türlü gelişmeyi hastanın yakınına bildirir.

19 – Tecrübeli hasta bakıcı, hasta bireyleri seven, onlarla vakit geçirmekten hoşlanan, yaşlının ruhsal durumuna özen gösteren yapıya sahip olur.

20 – Tecrübeli hasta bakıcı; samimi; dürüst; sabırlı; dikkatli; özel hayatını işe yansıtmayan, kişisel temizliğine de çok dikkat eden referanslı hasta bakıcısı olur.

28 yıllık hasta bakıcı danışmanlık şirketi olarak; hasta bakıcısının tecrübeli olmasının 20 nedeni; şeklinde yazımızı sizlerle paylaştık; önce güven sonra hizmet diyerek; tecrübeli hasta bakıcı arıyorum diyen ihtiyaç sahipleri işverenlere; bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
21.06.2019

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?