Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Eve Alzheimer Hasta Bakıcısı

Sevgili okurlarımız, yaşlılarımızın ve belli bir yaştaki bireylerinde, çok sıklıkla yaşadığı, çağın hastalıklarından biri, alzheimer hastalığı ve eve alzheimer hasta bakıcısı ile ilgili, bilgi, birikim ve uzmanların tavsiyeleri şeklinde, yazımızı sunmak isteriz.

Günlük hayatımızda unutmak, insanların ara sıra yaşadığı sıradan bir durumdur. Unutulanları hatırlamak, çoğu zaman fazla vakit almaz ve hayatımızı derinden etkilemez.

Eve Alzheimer Hasta Bakıcısı

Alzheimer hastalığının belirtilerini nasıl anlarız ?

Yaş ilerledikçe ortaya çıkmaya başlar. Fakat, 40’lı yaşlarda, azda olsa, karşımıza çıkan bir gerçektir. Alzheimer hastalığı,  unutkanlık, hafıza problemleri, diyalog kurmanın anahtarı konuşma gibi günlük yaşamın vazgeçilmez gereçlerini kullanamama  olarak, ortaya çıkan bir hastalıktır.

 • Düşünme yetisinde problemler vardır
 • Geri dönüşü olmayan, zamanla ilerleyen aşamaları  vardır.
 • Kadın ve erkeklerde görülen bu hastalık, kadınlarda daha sık görülmesi biraz daha yaygındır.
 • Kısa süreli unutkanlıklar ile olarak ortaya çıkar
 • 60-65 yaş üzerinde teşhis konulan durumlar daha fazladır.üzerindedir. 40’lı yaşlarda 50’li yaşlarda ender de olsa teşhis konmaktadır.

Eve alzheimer hasta bakıcısı gerektiren durumlar;

 • Alzheimer hastalığı teşhisi konmuş kişi tek başına yaşayamaz. Bir aile yakını olanağı yoksa, eve tecrübeli alzheimer bakıcısı olarak çalışana ihtiyacı vardır.
 • Eve alzheimer hasta bakıcısı, alzheimer hastalığı konusunda tecrübeli bakıcı ve benzer hasta bakıcı deneyimlerine sahip olmalıdır.
 • Alzheimer hastalığının ilerlemesi yavaşlatılabilir ama asla engellemez. Bu nedenle, uzun vadeli çalışabilecek, bu işi meslek olarak gören, referanslı alzheimer hasta bakıcısı olmalıdır.
 • Alzheimer hastası zamanla içine kapanır, psikolojisi bozulur, bu nedenle konuşma,yürüme, tuvalet ihtiyacı gibi çok önemli ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için, eve alzheimer hasta bakıcısı almanız çok önem arz eder.
 • Alzheimer hastalığı hem fiziksel hem de zihinsel problemler yaşadığı için, evde alzheimer hasta bakıcısı çalışanının, yeterli sabra ve özveriye sahip olması gerekir.
 • Alzheimer evreleri ilerledikçe, yakın tarihlerde, günlerde, saatlerde yaptıklarını hatırlamaz, yalnız kalma olasılığı yoktur.
 • Evde alzheimer hasta bakıcısı, yaşlı bakımı işini meslek olarak gören, sabırlı, uyumlu ve fiziksel  yeteneği olan bir bakıcı olmalıdır.

Evdeki alzheimer hasta bakıcısı neler yapar?

 • Evde alzheimer hasta bakıcısı olması, hastayı anlamasını, ihtiyaçlarını bilmesi, nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmesi hastanızın yaşam kalitesini arttıracaktır.
 • Alzheimer hastası, zamanla yatağa bağımlı bir hasta haline gelecektir. Bu sebepten ötürü, daha önce yatalak hasta bakıcı olarak çalışmış tecrübeli bir, eve alzheimer hasta bakıcısı almalısınız.
 • Hastanızın yaşam fonksiyonları tamamen bozulmuş ve makineye bağlı şekilde ise evde alzheimer hasta bakımı hizmeti, eve alzheimer hemşiresi, alzheimer hasta bakıcısı gibi hizmetlerini, bizim gibi 29 yıllık, profesyonel ellerden alabilirsiniz.

1991 yılından bu yana, eve alzheimer hasta bakıcısı şirketi olarak hepimizin yaşlanıp hastalanabileceği gerçeğinin ışığında, sizin aile büyüklerinizin ve yakınlarınızın için, profesyonel iş ahlakı ve vicdanıyla yanınızdayız. Eve alzheimer hasta bakımı hizmeti almak için, en iyisi siz bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
26.04.2019

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?