Evde Yaşlı Bakımı Hizmeti

Yaşlılarınızın belli bir zamandan sonra yalnız yaşamaları ve ihtiyaçlarını tek başına yürütmeleri mümkün olmadığından, evde yaşlı bakımı hizmeti almaları kaçınılmaz olur.

Yaşlı bakımı hizmetinde amaç, yaşlının günlük yaşam şartlarını iyileştirmek ve aynı zamanda yaşlının yaşam kalitesini yükseltmektir.

Evde Yaşlı Bakımı Hizmeti

Evde yaşlı bakımı hizmeti ihtiyacının nedenleri nelerdir ?

*Yaşlı kendi bakımı için evde kalmayı tercih eder, düzeninin, alışkanlıklarını ve ev hayatını değiştirerek bir bakım evinde yaşamayı kabul etmez.

*Yaşlının yakın aile çevresinin, yaşlının ihtiyaçlarını karşılama ve gereken ilgiyi göstermek için, aile sorumlulukları, iş hayatları gibi sebeplerinden dolayı, yeterince zaman ayıramamalarıdır.

*Yaşlının alışkanlıkları ve sabit huyları belli bir yaştan sonra değişmez, bu sebeple en yakınları bile bazen sabır ve uyum göstermekte zorlanabilir. Bu şekilde iki taraf da birbirini zamanla yıpratır. Bu nedenle bu işi uzun yıllardır yapan, bilinçli, tecrübeli yaşlı bakıcısı ile yaşlı bakımı hizmeti almak isterler.

*Yaşlının, duygusal ve ruhsal anlamda yalnızlık yaşaması onu mutsuz eder ve bu durum onun zamanla psikolojisinin bozulmasına neden olur.

*En önemlisi ise, yaşlının belli bir yaştan sonra, evinde yalnız kalması, gece-gündüz tehlikeli ve çok risklidir. Bu nedenle, özellikle kendi ihtiyaçlarını zorlukla gidermeye başlayan yaşlılar için, onlara gece, gündüz hizmet edecek yatılı yaşlı bakıcı hizmeti almanız gerekir.

*Yaşlının, teşhisi konmuş bir rahatsızlığı var ise, düzenli beslenmesi ve ilaç takibi gerekiyorsa, özellikle alzheimer hastalığı ve demans hastalığı gibi, unutkanlık ve beyin işlevini ciddi derecede etkileyen bir hastalığı var ise, kesinlikle evde yatılı yaşlı bakımı hizmeti almanız gerekmektedir.

Evde Yaşlı bakımı Hizmetini nasıl alınır ?

*Evde yaşlı bakımı hizmetini; internet ortamından araştırma yaparak, yıllardır bu sektörde olan ve referanslarıyla profesyonel çalışan bizim gibi yaşlı bakıcısı danışmanlık şirketi ile çalışabilir veya yine bizim gibi yaşlı bakıcısı ajansını tavsiye üzerine arayarak bulabilirsiniz.

*Yaşlınızın fiziksel, bedensel ve psikolojik durumuna göre; evde yaşlı bakımı hizmeti veren yaşlı bakıcısı şirketinden, yatılı yaşlı bakıcısı, gündüzlü yaşlı bakıcısı veya yaşlıya yardımcı bayan olarak hizmet talep edebilirsiniz.

*Yılların birikimi ve tecrübesine sahip olan yaşlı bakıcısı firması; sizi iyi dinleyerek, nasıl bir yaşlı bakıcısına ihtiyacınız olduğunu anlar ve ona göre size referanslı yaşlı bakıcısı adayı önerir. Ayrıca burada yaşlı bakımı hizmeti alacağınız; yaşlı bakıcısı, yaşlınızın tüm sorumluluğunu alabilecek; uyum içinde yaşlınızın hayat konforunu sağlayacak güvenilir yaşlı bakıcısı olmalıdır.

1991 yılında bu zamana kadar; profesyonel elemanlarımız ve evde yaşlı bakımı hizmetimizle; tüm ihtiyaç sahibi yaşlı ve yaşlı yakınlarına destek vermekteyiz. En iyi evde yaşlı bakımı hizmeti almak için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
29.05.2020

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?