Evde Hasta Bakımı İçin Yatılı Bakıcı

Her yaştan hasta, çeşitli teşhisler sonucunda, evde tedavi sürecine devam eder. Bazı durumlarda, yaşlılığın beraberinde getirdiği rahatsızlıkların tedavisi, evde yapılması daha uygundur. Bütün bu durumlarda, hasta bakıcılığı meslek edinmiş yardımcıları, evde hasta bakımı için yatılı bakıcı şeklinde tanımlarız. 

Evde Hasta Bakımı İçin Yatılı Bakıcı

Evde hasta bakımı, neden yatılı hasta bakıcı ile bakım tercih edilir?

Yatılı bakıcı tercih edilmesi aslında bir zarurettir. Çünkü, hasta bireyin, gece de, yeme içme, tuvalet, banyo ve ilaçlarını almak gibi, yaşamsal faaliyetlerini destekle yürütmesi söz konusudur. En önemlisi de, yalnız yaşayan bir hasta bireyin, oluşabilecek düşme, ev kazası veya rahatsızlanma gibi acil durumlar karşısında, kesinlikle yatılı hasta bakıcı ile yaşaması en doğrusu olacaktır.

Evde yatılı hasta bakıcı hizmeti verirken nelere dikkat ediyoruz?

En önem verdiğimiz nokta, hasta bireyin teşhisine uygun tecrübeleri olan bir yatılı hasta bakıcı olması. Hastanın her derdinden anlayacak, hastalığın inceliklerini, dikkat etmesi gerekenleri ve hastalığın seyrini bilmesi, hastanın konforlu bakımı  ve devamlılık için çok önemlidir. Örneğin; Yatılı çalışan hasta bakıcı, işe başladığında, hastanın ayakta tedavisi mümkünken, hastalığın ilerlemesi sonucu, hastanın yatarak tedaviye geçmesi durumunda, ‘’ben yatalak hasta bakmadım, bakamam’’ demesi gibi. Çünkü, hastanın tamda bu noktada, yeni bir hasta bakıcıya güvenmesi ve alışması çok daha zor olur. Bu nedenle, yatılı hasta bakıcı seçerken, hastanızın ve hastalığının her aşamasını düşünerek karar vermenizi tavsiye ediyoruz. 

Yatılı hasta bakıcının avantajlarına gelirsek;

*Hasta bireyin, gece gündüz yanında can yoldaşıdır.

*Hastanın tüm günlük yaşamsal ihtiyaçlarını karşılar.

*Hastanın gece tuvalet, banyo, ilaç gibi ihtiyaçlarının devamını sağlar. Tek başınayken oluşabilecek riskleri ortadan kaldırır.

*Hastanın genel durumu ile ilgili takibini yapar, herhangi bir olağan dışı durum yaşanırsa, doktor ve yakınlarına bildirir.

*Hastanın yaşadığı ortamın, gerekli hijyen koşullarına uygunluğunu sağlar.

*Hastanın moral ve motivasyonunu destekleyerek, uyum içinde huzurlu yaşamasını sağlar.

Bahsettiğimiz bütün bu ayrıcalıklar, evde hasta bakımı için yatılı bakıcı hizmetini, doğru şekilde almaya da bağlıdır. Yani, iyi bir hasta bakıcı danışmanlık şirketinden hizmet alıp, referanslı, güvenilir ve tecrübeli hasta bakıcı ile çalışmanız gerekiyor. Bizler, 1991 yılından bu zamana, yatılı hasta bakıcı konusunda, referanslı ve konusunda uzman hasta bakıcılarla aranızda köprü olmaya devam ediyoruz. Hasta bakıcı arayan hasta yakınlarını, en iyi hasta bakıcı kadromuzla tanıştırmak için bekliyoruz.

Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
01.01.2021

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?