Evde Hasta Bakımı Hizmeti

Hastanın yaşam şartlarını en az etkileyerek, en doğru tedaviye ulaşmak yolu ile hastalığın ve yetersizliğin etkilerini en aza indirmek ve aynı zamanda hastanın yaşam kalitesini yükseltmek için,28 yıllık hasta bakıcı şirketi olarak, evde hasta bakımı hizmeti vermekteyiz.

Evde Hasta Bakımı Hizmeti

Evde hasta bakımı hizmeti almanın sebepleri nelerdir ?

Hastanın gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın (alzheimer hastalığı, demans hastalığı, parkinson hastalığı gibi)takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın, koruyucu, önlem almak amacıyla, sağlık takibinin aksatılmaması gibi durumlarda ihtiyaç sahiplerine kendi ev ortamlarında, evde hasta bakımı hizmeti verilmesidir.

Ayrıca, çeşitli hastalıklara bağlı( felçli hasta bakımı, kalça kırıklığı hastaya bakım, ameliyat sonrası hasta bakımı, yatalak hasta bakımı) olarak evde hasta bakımına ihtiyacı olan, yatağa bağımlı bireylere evinde ve aile ortamında, bakım ve tedavi sürecini gerçekleştirmek için bu hizmet verilir.

Genel olarak evde hasta bakımı hizmeti verdiğimiz durumlar;

**Onkoloji (Kanser) hastaları için evde hasta bakımı 

**Ameliyat sonrası bakım ihtiyacı olanlar hastalar için evde hasta bakımı 

**Ortopedik rahatsızlıkları olan hastalar için evde hasta bakım hizmeti

**Akciğer ve Solunum hastaları için evde hasta bakımı 

**Kalp, Damar ve Hipertansiyon hastaları için evde hasta bakım hizmeti

**Hemipleji (Felçli) hastalar için evde hasta bakımı 

** Diyabet (şeker) hastaları için evde hasta bakım hizmeti

**Nörolojik hastalar için evde hasta bakım hizmeti

**Engelli hastalar için evde hasta bakım hizmeti

Evde hasta bakımı yapan hasta bakıcının önemli sorumlulukları nelerdir ?

**Tanısı konularak tedavisi düzenlenmiş hastaların bakımı, ilaç takibini yapmak

**Hasta bakımını üstlenen kişi, evde hemşirelik hizmeti veren bir hasta bakıcısı ise,tıbbi cihaz, malzeme ve ilaç kullanımına ilişkin her konuda sorumlu olmak

**Hasta ve yakınlarına evde hasta bakım sürecinde, üstlendiği görevleri, hastalık, tedavi, bakım süreci ile bilgi vermek ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi için bilgilendirmek.

**Yatalak hasta bakıcı olarak, bakımını yaptığı yatalak hastanın bakımı ile ilgili, dikkat edilmesi gereken tüm hijyen ve düzenli bakım sürecini yürütmek.

**Hastanın kullandığı ilaçlar bitmeden ve evdeki gerekli ihtiyaçları bitmeden liste yapmak, temini için hasta yakınlarını önceden bilgilendirmek.

**Hastanın günlük rutinini iyi takip edip, not almak, herhangi bir değişiklik veya olağandışı durumlarda, derhal doktoru ve hasta yakınlarını bilgilendirme yapmak zorundadır.

1991 yılında bu zamana kadar; profesyonel bir çizgide, hasta bakıcı şirketi olarak, evde hasta bakım hizmeti almak isteyen tüm ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Tecrübeli hasta bakıcısı ve referanslı hasta bakıcısı için, en iyisi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
17.07.2020

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?