Engelli Bakıcısı Hizmeti

Engelli bakıcısı hizmeti anlayışında, zihinsel engelli çocuk bakıcısı ve engelli yetişkin bakıcısı için, onlara faydalı dokunuşları sağlayacak, sizinle empati yapıp, yükünüzü hafifletecek engelliler bakıcı hizmeti vermekteyiz. Sizlere 33 yıllık bilgi ve birikimlerimizle, kurumsal profesyonel danışmanlık firması olarak engelli bakıcılar ile engelliler için bakıcı hizmeti için yanınızdayız.

Engelli Bakıcısı Hizmeti

Zi̇hi̇nsel Engelli̇ Bakıcısı Hi̇zmeti̇

Zihinsel geriliği ileri safha da  çocukların ve yetişkinlerin anlam verme sistemi  hemen öğrenmeleri için yeterli değildir. Bu özel çocuklara öğretmeye çalışırken, duygusal bir zeka ile anlayışlı, sevecen ve en önemlisi oldukça sabırlı davranmak gereklidir. Kısa zamanda büyük yol almak pek mümkün olmadığı için, profesyonel birisinin ellerine teslim etmek gerekir. Çocuk sosyal hayattan dışlanmadan, diğer çocuklar gibi şartları yaşayıp, doğayı, yaşamın ihtiyaçlarını, insanları ve hayvanları tanıyarak anlam vermesi sağlanmalıdır.

Her çocuk bir yetenekle doğar, önemli olan bu yeteneği keşfetmek için çocukta her kapsamda denemeler ve çalışmalar yapmak gerekir.Bu denemeler sonucunda çocuğun ilgi alanı ve yeteneği ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan ya da çıkarılmaya çalışan yetenek, çocuğun hayata bağlanması ve çaba göstermesi için amacı haline gelecektir. Bu durumdaki çocuklar için bu yeteneği çıkaracak ve olumlu gelişmeler için sağlam+sabırlı adımları atacak kişi tecrübeli bakıcıdır. Ayrıca bu tecrübeli kişi aynı zamanda eğitimli çocuk bakıcısı olmalıdır. Bu usta ve eğitici bakıcı adına engelli çocuk bakıcısı  veya zihinsel engelli çocuk bakıcısı da diyebiliriz.

Yetişkinler için, aynı durumda, yeterlilik ve fiziksel yaşam koşullarını destekleyici olarak, yetişkin zihinsel engelli bakıcı hizmeti de vermekteyiz. Yetişkin zihinsel engelliler için, konuda tecrübeleriyle hakim olacak bakıcı hizmeti vermekteyiz.

Hastanın engel durumundan veya sadece yaş itibarıyla kendi bakımını sağlayamama durumuna göre sağlık (rehabilitasyon, fizyoterapi, post operatif bakımı) veya sosyal hizmetlere (alışveriş, temizlik, yemek, kişisel bakım) ihtiyacı.

Bedensel Engelli Bakıcısı Hizmeti

Bedensel engelli bakıcılar, sevdiklerinizden birinin fiziksel ve zihinsel olarak yaşlanmanın etkilerini ertelemelerine veya gecikmesine yardımcı olacak hizmetler sunabilir. Genel olarak evde bakıma ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınlarının, bakım ve tedavi için evden çıkmadan neler yapabileceklerini anlamalarına ve bakım süreçleri boyunca bu adımları planlamalarına yardımcı olmak hedeflenmiştir. Aşağıdakileri içeren hizmetler ile sağlıklı yaşamı geliştirmeye yardımcı olurlar.

Yemek hazırlama, İlaç hatırlatıcıları, Doktor randevuları, Ev İdaresi, Yemek yardımı, Yıkanma ve giyinme, Hareketliliği izleme, Tuvalet yardımı, Alzheimer bakımı, Taşıma hizmeti, Vasıflı hemşirelik, Fizik Tedavi

Evde sağlık çalışanı olarak da bilinen bir bakıcı görevlendirmeyi Evde bakım sürecinin nasıl ilerlediğini anlamak; en ihtiyaç duyduğunuz anda kendiniz ve aileniz için en doğru bakım çözümüne ulaşmanızı sağlayacaktır.

Banyo ve duş yardımı
Yataklar Taranma
Traş makinesi ile tıraş
Ağız bakımı
Tuvalet Hafif egzersiz programları
Yemek Planlaması
İlaç hatırlatmaları
Emniyet denetimi

Uzman Hemşirelik Hizmeti

Tıbben eğitimli personeller, hemşire, fizyoterapist, bulunduğunuz yerlerde İstanbul hasta bakıcı hizmeti olarak, birçok evde bakıcı şirketİ ile çalıştığınızda, engelli bakım hizmeti veya evde engelli hasta bakımı hizmeti ile dizi evde bakım hizmetini sağlayabilirsiniz.

8-12 ve 24 saatlik Hemşire Desteği
İlaç planlaması ve hatırlatma
Enjeksiyon Desteği
Yara bakımı
Kıyafet değiştirme
Kateter bakımı
Enteral beslenme yardımı ve tıbbi anlamda tüm gereksinimler.

1991 yılından bu yana, profesyonel danışmanlık şirketi olarak, çocuğunuzun, hastanızın, engellinizin ihtiyaçları, yapabilecekleri ,  kapasitesinin,fiziksel veya bedensel durumuna göre, talep ettiğiniz engelli bakıcısı hizmeti  adaylarının mesai saatleri, gündüzlü veya yatılı olma durumları değişkenlik gösterebilir.Ayrıca talepleriniz doğrultusunda ev işlerine yardımcı bayan, temizlikçi kadın, yatılı bakıcı, gündüzlü bakıcı gibi ihtiyaçlarınıza da yardımcı olmak hizmetlerimizin arasındadır. Engelli çocuk bakıcısı , Engelli hasta bakıcısıotistik çocuk bakıcısıdown sendromlu çocuk bakıcısı , hiper aktif çocuk bakıcısı ,dil ve konuşma geriliği için eğitimli bakıcı, alzehimer hastasına bakıcı, Parkinson hastasına bakıcı, Parkinson hastasına bakıcı gibi, teşhisleri sonucu  zihinsel engelli bakıcı hizmeti, bedensel engelli bakıcı hizmeti ihtiyaç sahiplerine de hizmet vermek için iletişime geçmenizi bekliyoruz.

error: © 2021 Berkay Danışmanlık İK Ltd.
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?