Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

 

Deneyimli Yaşlı Bakıcısı Seçmenin 20 Sebebi

Yaşlı bakıcısı arıyorum diyen, yaşlı yakınları için, bu yolda onlara kılavuz olacak nitelikte, Deneyimli Yaşlı Bakıcısı Seçmenin 20 Sebebi, konulu yazımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Deneyimli Yaşlı Bakıcısı Seçmenin 20 Sebebi

1 – Deneyimli yaşlı bakıcısı, özellikle evinde ilk kez yaşlı bakıcısı çalıştıracak insanlar için, yumuşak ve sancısız bir geçişle çok daha rahat olur. Çünkü, yaşlı bakıcısı deneyimi sayesinde süreci iyi yöneterek, yaşlının huzurunun yerinde olmasını sağlar.

2 – Yaşlı bakıcısı, kimlik taraması yapılmış, işe yeterliliği referanslı yaşlı bakıcısı olarak kanıtlanmış, tecrübeli yaşlı bakıcılardan oluşur.

3 – Yaşlı bakıcısı, ihtiyaç sahibi işveren ile empati yapar, yaşlıların sorunları ve psikolojik halleri ile ilgili bilgi sahibidir.  

4 – Yaşlı bakıcısı, yaşlının canının, malının ve tüm moral motivasyonunun kendisine emanet edildiğini bilir.

5 – Yaşlı bakıcısı, yaşlıların zor alıştığını ve alışkanlıklarından da kolay kolay kopmak istemediğinin bilincinde olur.

6 – Yaşlı bakıcısı, yaşlının tüm günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek, uyum içinde yaşlıya can yoldaşlığı yapabilecek, yaşlının yakınları ile iyi bir diyalogda bilgilendirmeler yapabilecek kapasitede olur.

8 – Yaşlı bakıcısı, ihtiyaç sahibi yaşlının, yaşam ve ihtiyaç boyutuna göre, yatılı yaşlı bakıcı, gündüzlü yaşlı bakıcı, yatılı yaşlıya yardımcı, yaşlıya yardımcı bayan gibi deneyimlere sahiptir.

9 – Yaşlı bakıcısı, yaşlının bedensel veya zihinsel bir tanısı var ise, daha önceki tecrübelerinde, benzer yaşlı bakımı hizmetinde çalışmış yaşlı bakıcı olur.  

10 – Alzheimer yaşlı bakıcı, parkinson yaşlı bakıcı, felçli yaşlı bakıcı, yatalak yaşlı bakıcı, demans yaşlı bakıcı, engelli yaşlı bakıcı, kalça kırığı yaşlı bakıcı, kalp hastası yaşlı bakıcı, şeker hastası yaşlıya bakıcı, tansiyon hastası yaşlıya bakıcı gibi birçok hastalığı bilen ve tecrübesi olan bakıcıdır.

11 – Deneyimli yaşlı bakıcı, yaşlılığın getirdiği gereksinimleri bilerek, yaşlıya ve yakınlarına en doğru hizmeti verecek kapasitede anlayışa sahip olur.

12 – Deneyimli yaşlı bakıcı hizmeti veren eleman, fiziksel ve zihinsel olarak, üstleneceği sorumluluğun altından kalkarak hizmetini verir.

13 – Deneyimli yaşlı bakıcı, bu işi meslek olarak gören, uzun vadeli çalışabilecek, yaşlı bakıcı personelidir.

14 – Deneyimli yaşlı bakıcısı, yaşlının ihtiyaçlarına göre, esnek çalışabilen, gerektiğinde izin konusunda değişiklik yapabilen, yatılı yaşlı bakıcısı ise, seyahat engeli olmayan bakıcı olur.

15 – Deneyimli yaşlı bakıcısı, yaşlınızın fiziksel, bedensel ve psikolojik durumuna göre, nasıl davranacağını bilerek hareket eder.

16 – Deneyimli yaşlı bakıcı, yaşlının, duygusal ve ruhsal anlamda yalnızlık yaşamaması için, ona can yoldaşlığı ve arkadaşlık yapar.

17 – Deneyimli yaşlı bakıcı, yaşlının alışkanlıkları ve sabit huylarının değişmeyeceğini bilir, bu sebeple en yakınları bile bazen sabır ve uyum göstermekte zorlansada, yaşlı bakıcısı uyum ve sabır içinde,  bakımını üstlendiği yaşlısını sahiplenir.

18 – Deneyimli yaşlı bakıcı, yaşlının teşhisi konmuş bir rahatsızlığı var ise, düzenli beslenmesi ve ilaç takibi gibi tüm temel gereksinimlere harfiyen uyar ve her türlü gelişmeyi yaşlının yakınına bildirir.

19 – Deneyimli yaşlı bakıcısı, yaşlı bireyleri seven, onlarla vakit geçirmekten hoşlanan, yaşlının ruhsal durumuna özen gösteren yapıya sahip olur.

20 – Deneyimli yaşlı bakıcı, samimi, dürüst, sabırlı, dikkatli, özel hayatını işe yansıtmayan, kişisel temizliğine de çok dikkat eden referanslı yaşlı bakıcısı olur.

28 yıllık yaşlı bakıcısı danışmanlık şirketi olarak, Deneyimli Yaşlı Bakıcısı Seçmenin 20 Sebebi, şeklinde yazımızı sizlerle paylaştık, önce güven sonra hizmet diyerek, deneyimli yaşlı bakıcı arıyorum diyen ihtiyaç sahipleri işverenlere, bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz
31.05.2019

 

Yazımızı paylaşmak için;
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.